Adresa: Călăraşi, str. Flacăra nr. 57 – 59|TEL:0242315235| cjpcalarasi@gmail.com

COMUNICAT

REFERITOR LA BILETELE DE TRATAMENT DISPONIBILE PENTRU SERIA A VI-A

Casa Județeană de Pensii Călărași vă informează că, pentru seria a VI- a de bilete de tratament balnear, cu dată de intrare în stațiuni în perioada 26 - 27 mai, din totalul de 112 bilete, au fost alocate 78 de bilete de tratament balnear, în următoarele stațiuni: Amara, Căciulata, Călimănești, Covasna, Eforie Nord, Eforie Sud, Felix, Govora, Lacul Sărat, Mangalia, Neptun, Olănești, Pucioasa, Sovata, Sărata Monteoru, Slănic Prahova, Techirghiol, Tușnad, Vatra Dornei.

Au rămas nealocate 34 bilete de tratament: 22 bilete pentru stațiunea Amara, 1 bilet pentru stațiunea Covasna, 1 bilet pentru stațiunea Eforie Sud, 4 bilete pentru stațiunea Felix, 2 bilete pentru stațiunea Pucioasa, 3 bilete pentru stațiunea Sărata Monteoru și 1 bilet pentru stațiunea Slănic Prahova.

Biletele sunt alocate prin aplicație informatică, beneficiarii urmând a fi înștiințați telefonic despre repartizarea biletului de tratament. Lista cererilor aprobate poate fi verificată atât la sediul Casei Județene de Pensii Călărași, cât și pe pagina de internet a instituției https://cjpcalarasi.ro/index.php/bilete-tratament.

Persoanele interesate, care și-au depus cerere pentru acordarea unui bilete de tratament și care fac dovada îndeplinirii condițiilor prevăzute de lege, se pot adresa Casei Județene de Pensii Călărași în vederea eliberării unui bilet dintre cele disponibile la momentul solicitării.

Pentru mai multe detalii puteți suna la numerele de telefon 0242.315235, interior 114 – Compartiment Bilete de Tratament.

Compartiment Comunicare și Relații Publice                                                                                                                                                 11.05.2022

Like what you see?

Hit the buttons below to follow us, you won't regret it...